Odrobina Toskanii w Twoim domu

Odrobina Toskanii w Twoim domu

Styl toskański inspirowany jest malowniczymi krajobrazami Włoch i prostotą natury. Każdy, kto choć raz spacerował uliczkami miast południowej Europy, z pewnością będzie chciał przenieść ten niepowtarzalny klimat do swojego domu. Firma 2koty podpowie Ci jak to zrobić przy niewielkim nakładzie finansowym

Styl toskański charakteryzują jasne barwy, jak choćby beż lub intensywne odcienie koloru pomarańczowego, które w połączeniu z naturalnymi materiałami oddają klimat prawdziwej włoskiej wsi. Warto także zdecydować się także na pastelowe dodatki. Estetyka toskańska charakteryzuje się łączeniem odcieni tego samego koloru, wszystko po to, by oddać klimat zielonych wzgórz typowego miasteczka południowej Europy. Aranżując dom, warto zdecydować się na naturalne materiały, takie jak kamień, drewno, len oraz bawełnę. Najważniejsze jest to, by stworzyć swobodny, ciepły i rodzinny klimat. Chcąc oddać klimat Toskanii, należy zdecydować się na rustykalne, ciężkie meble oraz akcesoria wykonane z kutego żelaza. W salonie świetnie wyglądać będą proste kinkiety oraz żyrandole, a także krzesła w naturalnym odcieniu brązowego koloru. Charakterystyczne dla estetyki toskańskiej są także drewniane, mocno osadzone łózka i pościele z dodatkiem haftu i koronki, otoczone baldachimem. Zestawienie to świetnie wypełnią obrazki na ścianach w prostym, jasnym obramowaniu.

Toskański wystrój wnętrz przeznaczony jest nie tylko dla osób, tęskniących za śródziemnomorskim klimatem, ale także dla tych, którzy kochają ciepło rodzinne i uroki natury.